Bayram Kavurması Tarifi Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Bayram Kavurması Tarifi

Oktay Usta'dan Kurban Bayramı'na özel kavurma tarifi...

Haber: Bayram Kavurması Tarifi
Malzemeler:

3 Kg Dana Eti
300 Gram Kuyruk Yağı
Tuz
Tane Karabiber

Hazırlanışı:

Kuşbaşı olarak doğradığımız eti düdüklüye koyup, üzerini örtecek kadar su ilave edip, haşlıyoruz. Dana kavurmayı haşladıktan sonra geniş ve yayvan bir tencereye alıp, kapağı açık bir şekilde pişmeye bırakıyoruz.

Doğradığımız kuyruk yağını tavaya alıyoruz. Kuyruk yağı eridikten sonra, kıkırdağını süzerek yağsız olarak pişirdiğimiz dana kavurmanın üzerine boşaltıyoruz. 2 tatlı kaşığı kadar tuz ilave ediyoruz.

Tane karabiberi değirmenden çekiyoruz. Tahta kaşığımızla karıştırıp, servis tabağımıza alıyoruz. Sıcak olarak servis ediyoruz.

Afiyet olsun..

http://www.oktayustam.com/
26.10.2012 18:26 [4044350]

Yeni Yemek Tarifleri Haberleri

 • Geleli Kebap
  Geleli Kebap

  Banu Atabay'ın Mütevazı Lezzetler® Yemek Kitapları serisinden Geleli Kebap'ın görsel anlatımı. http://video.lezzetler.com Mütevazı Lezzetler, Yemek Tarifleri, Turkish Cooking Recipes.

  11.08.2014 12:20
 • Acem Köftesi
  Acem Köftesi

  Banu Atabay'ın Mütevazı Lezzetler® Yemek Kitapları serisinden Acem Köftesi'nin görsel anlatımı. http://video.lezzetler.com Mütevazı Lezzetler, Yemek Tarifleri, Turkish Cooking Recipes.

  11.08.2014 12:20
 • Hellim Kızartması
  Hellim Kızartması

  Banu Atabay'ın Mütevazı Lezzetler® Yemek Kitapları serisinden Hellim Kızartması'nın görsel anlatımı. http://video.lezzetler.com Mütevazı Lezzetler, Yemek Tarifleri, Turkish Cooking Recipes.

  11.08.2014 12:19